منوی اصلی
بازاریابی اینترنتی
 • smsbaz smsbazi دوشنبه 26 تیر 1396 12:42 ق.ظ نظرات ()

  در این نوشتار با ۱۰ گام ساده ولی ضروری برای راه اندازی كسب و كار میلیاردی یا بهتر است بگویم ۱۰ میلیارد تومانی از زبان شخصی آشنا خواهید شد كه دو كسب و كار میلیاردی را یكی با همسرش و دیگری را دوست اش راه اندازی كرد و در سال اول درآمد آن ها را  به ۱۰ میلیارد تومان رساند.

  آموزش ۱۰ گام ساده برای راه اندازی كسب و كار میلیاردی در یك سال

  ایجاد و راه اندازی كسب و كار میلیاردی آسان نیست. من به‌عنوان كسی كه تابه‌حال دوبار كارآفرینی كرده‌ام، فراز و نشیب‌های راه اندازی كسب و كارمیلیاردی و فرهنگ آفرینی را تجربه كرده‌ام. سوای فرزندانم، برای هیچ چیز دیگری به خودم نمی‌بالم غیر از دو شركتی كه ساخته‌ام: Likeable Media وLikeable Local.

  در دوره ای كه به نظر می رسد كسب و كارهای فناوری بسیار موفق ، مشهورترین كسب و كارها هستند، ولی واقعیت این است كه اكثر كسب و كارها، چه موفق چه ناموفق، كسب و كارهای خدماتی كوچك‌تر هستند. در این‌جا ۱۰ گام  راه اندازی نخستین شركت و راه اندازی كسب و كار میلیاردی ما كه یك آژانس بازاریابی بود و نیز نقشه‌ی ساخت آن ارائه می‌شود. درآمد این شركت پس از یك سال به بیش از ۱۰ میلیارد تومان بالغ كردید. اگر بخواهید شما هم می توانید با برداشتن این ۱۰ گام مثل ما در كم تر از یك سال یك كسب و كار  میلیاردی یا بهتر است بگویم ۱۰ میلیارد تومانی داشته باشد.

  مطلب مرتبط: فهرست ۳۴۰ مشاغل خانگی زودبازده در ایران

  ۱. یك شریك قابل اعتماد پیدا كنید

  در اوابل دهه‌ی ۲۰ زندگیم، در رادیو دیزنی در كار فروش بودم. من فروشنده‌ی شماره یك در كشور بودم تا این‌كه خانمی كه بعدا همسرم شد به دفتر من پا گذاشت و ظرف مدت تنها ۴ ماه، من شدم نفر شماره‌ی ۲. مبهوت و مجذوب استعدادش شدم و دو چیز را دریافتم: الف) باید با او ازدواج كنم و ب) باید با او یك كسب و كار راه‌اندازی كنم.

  در ۲۰۰۷، وقتی مراسم ازدواج‌مان را برنامه‌ریزی می‌كردیم، دریافتیم كه نمی‌توانیم از پس یك عروسی بزرگ در نیویورك بربیاییم، پس یك طرح بازاریابیریختیم. در جولای ۲۰۰۷، من و همسرم یك مراسم عروسی اسپانسردار را در استادیوم بیسبال با حضور ۲۰۰ نفر از دوستان و خانواده و ۵،۰۰۰ نفر غریبه برگزار كردیم. ما ۲،۰۰۰،۰۰۰ تومان برای كارهای خیریه جمع كردیم و ۲۰۰ میلیون تومان هم از طریق رسانه‌های اكتسابی (رسانه‌هایی كه مطالب را بدون دریافت پول به اشتراك می‌گذارند و اطلاع‌رسانی می‌كنند. م.) به‌دست آوردیم. هر آدمی كه نتیجه را می‌دید شگفت‌زده می‌شد. وقتی تأمین‌كننده از ما پرسید برنامه‌ی بعدی چیست؟ با خودمان فكر كردیم: “نمی‌توانیم دوباره ازدواج كنیم، پس به‌جای آن یك شركت تأسیس می‌كنیم”.

  هرچند همه نمی‌تواند مثل ما با شوهر یا همسرشان كسب و كاری را راه‌اندازی كند، ولی از این گذشته همیشه خوب است كه یك شریك قابل اعتماد داشته‌باشید و تمام تلاش‌تان را به آن اختصاص دهید. برای كسب و كار دوم، با دوست سی ساله‌ام شریك شدم و محصول خودمان را تولید كردیم. شما چطور؟ شما با چه كسی می‌توانید شریك شوید؟

  مطلب مرتبط: ۷ راه برای بهبود كسب و كار اینترنتی

  ۲. یك استراتژی بسازید و روی یك چیز متمركز شوید

  اگر از من بپرسید اولین كاری كه در راه اندازی كسب و كار اولم انجام دادم چه بود، به شما می‌گویم، یافتن پاسخ این پرسش كه ‘چه كاری باید انجام شود؟’ و اگر از من بپرسید چه اندازه اعتبار فراهم كردیم، به شما می‌گویم، ‘بودجه‌تان چقدر است؟’ این‌ها برای درآمدزایی مفید بودند ولی پایدار نبودند. نهایتا، كسب و كارهای زیادی به‌خاطر این‌كه استراتژی معقول و كانون تمركز مشخصی نداشتند با شكست مواجه شدند.

  من از مدل استراتژیك یك صفحه‌ای ورنه هارنیش برای هر دو كسب و كارم استفاده كردم. تیم‌های مدیریتی ما به‌صورت فصلی برای طرح‌ریزی استراتژی‌ها گرد هم می‌آیند، و باور كنید یا نه، به لطف ابزار ورنه، تمام طرح كسب و كار و استراتژی را تنها بر روی یك صفحه‌ی كاغذ خلاصه كردیم.

  ۳. به هر چیزی كه از كانون تمركز كسب و كارتان خارج است بگویید «نه»

  خلق و طراحی استراتژی و تعیین كانون تمركز ساده‌تر از تعهد به آن است. ولی اگر قرار است موفق باشید، نه تنها ‘بله’ گفتن به چیزهای درست مهم است، بلكه ‘نه’ گفتن به چیزهای غلط نیز مهم است.

  نقطه‌ی عطف اصلی موفقیت ما در نخستین كسب و كارمان زمانی بود كه چارلی را اخراج كردیم. چارلی یك رستوران‌دار یونانی در جزیره‌ی كویینز بود. یك آدم فوق‌العاده خوب بود كه رستوران و رویدادهای خاصش را به كمك ما رونق داد. ولی او تنها ۵ میلیون تومان به صورت ماهانه می‌توانست به ما پرداخت كند. من می‌دانستم این مبلغ با اهداف كسب و كارمان جور درنمی‌آید. پس خودمان بادست خودمان عذر صاحب كار اول مان را خواستیم و پس از آن  بر جذب مشتریان بزرگ‌تر متمركز شدیم، یعنی به سراغ كسانی رفتیم كه بهتر می توانستند به رشد ما كمك كنند. نه گفتن واقعا سخت است – ولی ضروری است، البته اگر واقعا به‌فكر رشد و گسترش كسب و كار كوچك‌تان هستید.

  مطلب مرتبط: اگر قصد راه اندازی مشاغل‌خانگی را دارید بخوانید

  ۴. از حمایت همتایان‌تان بهره‌مند شوید

  در رأس بودن بی تردید تنهایی و انزوا به همراه دارد. حقیقتا این گونه است. حتی اگر یك شریك خوب هم داشته‌باشید بازهم مدیریت یك كسب و كار یكی از تنهاترین مشاغل دنیا است.  هیچ‌كس واقعا درك نمی‌كند در این راه چه به‌سرتان می‌آید و چه دردهایی متحمل می‌شوید. بخش عظیمی از تبدیل شدن درآمدمان از ۱۰ میلیارد به ۵۰ میلیارد ظرف مدت ۳ سال به این خاطر بود كه در ۲۰۱۰ به سازمان كارآفرینان (EO) پیوستم. سازمان كارآفرینان بزرگترین شبكه‌ی همتا-به-همتا در میان مدیر عامل‌ها است، و مهمترین عنصر آن جلسات ماهیانه با همكاران كارآفرین است كه به آن اتاق گفتگو می‌گویند. اتاق گفتگوی شش نفره‌ی ما یكی از مهمترین منابع در كسب و كار و زندگی من، دوستان نزدیك من، و یك سیستم حمایتی عالی است.

  ۵. گروهی از مشاوران تشكیل دهید

  امكان ندارد همه‌چیز را بدانید، حتی اگر یك شریك عالی داشته‌باشید و همتایان بی‌نظیری در اطراف‌تان باشند، باز هم با كمك گرفتن از دیگران می‌توانید كسب و كارتان را رشد دهید. این‌كه دوستان و مربیانی دارید كه به شما كمك می‌كنند بسیار عالی است، ولی پیشنهاد می‌كنم استادان و مربیان‌تان را از طریق تشكیل گروه مشاوران رمزنگاری كنید.

  در ۲۰۱۲، از دوستان و مربیان قدیمی، كاركشته و با استعداد با تجارب گسترده در زمینه‌های مختلف: امور مالی و تامین مالی، حقوق، بازاریابی، مدیریت برند و فروش، دعوت كردیم. هیئت مشاوران محبوب‌مان را تشكیل دادیم و به سرعت گروهی ۱۱ نفره از كسانی تشكیل شد كه هر زمان به مشكلی برمی‌خوردیم می‌توانستیم روی كمك و مشورت آن‌ها حساب كنیم و به‌صورت رسمی چهار مرتبه در سال برای كمك به رشد كسب و كار گرد هم جمع می‌شدیم.

  همه‌ی ما دوستان و مربیانی داریم كه تجربه‌شان از ما بیشتر است- با تشكیل گروه مشاوران از تجربیات بیشتری می‌توانید استفاده كنید.

  مطلب مرتبط:۱۰۱ ایده كسب و كار كوچك كه آینده‌تان را می‌سازد

  ۶. با دقت و وسواس استخدام كنید ولی به سرعت اخراج كنید

  زمانی كارمند سابقم درباره‌ی یكی از مدیران فروش به من گفت “دیوید، برای من مهم نیست كه اگر پول زیادی هدر می‌دهد. این مرد در دستشویی با اعضای تیمش كوكائین مصرف می‌كند”.

  وقتی به بزرگترین اشتباهاتم به‌عنوان یك كارآفرین فكر كردم، همه حول محور استخدام آدم‌های اشتباه می‌چرخیدند، ‌یا حتی از آن هم بدتر، نگه‌داشتن آدم‌های اشتباه برای مدتی طولانی‌تر از آن‌چه لایقش بودند. كارمندی كه در بالا از او یاد شد، بلافاصله پس از این مكالمه به او اجازه‌ی رفتن دادم- ولی شاید باید دو ماه زودتر این كار را می‌كردم.

  اتفاقی كه غالبا می‌افتد این است كه، استخدام افراد با سرعت و عجله صورت می‌گیرد و به استخدام فردی اشتباه برای منسبی اشتباه منجر می‌شود. آن‌گاه، حتی با وجود این‌كه درك ما می‌گوید فردی اشتباه را استخدام كرده‌ایم، نمی‌خواهیم این واقعیت را بپذیریم، پس تلاش می‌كنیم این تصمیم‌مان را توجیه كنیم، و آن فرد را به‌سوی موفقیت سوق دهیم، و/یا او را بر مسند جدیدی بنشانیم.

  این كار معمولا مخرب‌تر از استخدام آدم‌های اشتباه است! راه حل چیست؟ با دقت استخدام كنید و به سرعت اخراج كنید.

  مطلب مرتبط:۲۵ ایده كسب‌ و كا پاره وقت

  ۷. فرهنگ و ارزش‌های فوق‌العاده‌ای بسازید

  شما و كارمندان‌تان بیشترین زمان بیداری‌تان را در محل كارتان سپری می‌كنید نه در خانه یا با خانواده‌تان. از این‌رو ارزش‌های اصلی كه دارید و فرهنگی كه در محل كار می‌پرورانید قطعا برای موفقیت و خوشحالی‌تان ضروری است.

  در این دو شركت برای ایجاد ارزش‌های اصلی كه طنین‌شان در این شركت بپیچد زحمت زیادی كشیدیم. ازجمله، برای Likeable Media: شفافیت، مسئولیت‌پذیری، و علاقه‌مندی؛ برای Likeable Local علاقه به كسب و كارهای كوچك، علاقه به موفقیت مشتری، تحرك و پیشرفت مداوم. همچنین برای فرهنگ سازی نیز بدون خستگی تلاش كردیم: استراحت‌گاهی در خارج از اداره، وقایع اجتماعی، مزایای منحصر به‌فرد مانند خدمات ماساژ در محل كار. نتایج: Likeable Media برای سه سال متوالی به‌عنوان بهترین محل كار در نیویورك در بررسی وب‌سایت Crain معرفی شد- و همچنان بهترین و برترین افراد نیویورك را به خود جذب می‌كند.

  ۸. برند خودتان را بسازید

  دنیای اینترنت همراه و شبكه‌های اجتماعی كار را برای كسب و كارهای كوچك راحت‌تر از قبل كرده است تا بتوانند ‘عمل كنند و جهانی بنگرند’. یكی از نخستین تصمیمات هفت سال پیش ما این بود كه یك بلاگ خبررسانی روزانه راه‌اندازی كنیم. چندین سال بعد، یكی از پرخواننده‌ترین بلاگ‌ها در بازاریابیشبكه‌های اجتماعی را در اختیار داشتیم- و آن بلاگ نه‌تنها برند ما را ساخت- بلكه مشتریان زیادی هم جذب كرد.

  امروزه، خواه از طریق بلاگ‌تان باشد، یا فیسبوك، توییتر و لینكدین، از طریق ویدیوی آنلاین یا تصاویر، یا مقالات یا اوراق سفید، این توانایی را دارید كه به صورت مداوم برندتان را بسازید- كسب و كارتان را برای مشتریان‌تان موثق‌تر، و قابل اعتمادتر و دسترسی به آن را آسان‌تر كنید. وقتی نوبت به ساخت برند خودتان می‌رسد، شبكه‌های اجتماعی هماهنگ كننده‌ی خوبی هستند و فرصت فوق‌العاده‌ای دراختیار دارید تا برند كسب و كار كوچك‌تان را بزرگ كنید.

  ۹. درخواست توصیه نامه كنید

  اواخر ۲۰۱۱ بود كه به بن‌بست خوردیم. مشتری جدیدی نداشتیم، و برای نخستین بار در كسب و كار، من و همسرم به این فكر می‌كردیم آیا می‌توانیم به رشد كسب وكارمان ادامه دهیم یا نه. سپس، یكی از مشاوران ما گفت، ‘آیا از مشتریان‌تان تقاضای توصیه‌نامه كرده‌اید؟’

  به‌نظر بدیهی می‌آمد، درست مانند ایده‌های خوب زیادی كه واقعیت داشتند. پس همین كار را كردیم و درخواست توصیه‌نامه كردیم، و چیز بعدی كه دیدیم سیل مشتریان بود كه به رونق كسب و كار و بازگشایی واحدهای تعطیل‌شده منجر شد. دریافت توصیه نامه از مشتریان كنونی‌تان بهترین شكل بازاریابیبوده‌است و خواهد بود، چرا كه اگر كارتان را خوب انجام دهید، آن‌ها هم به شما كمك می‌كنند. پس اگر درخواست توصیه نامه نكنید هیچ شانسی برای بقا ندارید.

  مطلب مرتبط: ۱۸ ایده‌ی كسب و كار اینترنتی كه پول‌ساز هستند

  ۱۰. همه‌چیز به آدم‌ها بستگی دارد

  Likeable Media و Likeable Local بدون كارمندان، شركا و مشاوران‌مان به هیچ‌جا نمی‌رسید. پنج مورد از نه مورد بالا به افراد مرتبط است. حقیقت این است كه، فعالیت شما به‌عنوان یك كارآفرین و رهبر سه جنبه دارد: افق و استراتژی را تعیین كنید، اطمینان حاصل كنید پول كافی در حساب‌تان برای پرداخت چك‌ها هست، و آدم‌های درستی را در مسندهای درست بنشانید. افرادی كه استخدام یا اخراج می‌كنید، آدم‌هایی كه با آن‌ها شراكت می‌كنید یا نمی‌كنید، كسانی كه از آن‌ها مشاوره می‌گیرید یا تصمیم می‌گیرید از آن‌ها مشاوره نگیرید- این آدم‌ها هستند كه باعث موفقیت یا شكست شما می‌شوند. این آدم‌ها به شما كمك می‌كنند تا از ۰ به ۵۰۰ میلیون، یا از ۰ به ۱۰ میلیارد، یا از ۰ به ۵۰۰ میلیارد برسید.

  كسب و كار شما یعنی آدم‌هایی كه در كنارتان دارید. آدم‌هایی كه در اطراف‌تان هستند ضامن موفقیت آینده‌ی شما هستند. همین حالا دست به كار شوید و آدم‌های درستی دور هم جمع كنید و كسب وكار كوچك رؤیایی‌تان را بسازید.

  حالا نوبت شماست: رازهای موفقیت شما در كسب و كارتان چیست؟ از چه گام‌هایی پیروی كردید؟ چه چیزی در این فهرست گامهای راه اندازی كسب و كارمیلیاردی از قلم افتاده‌است؟ لطفا نظرات خود را در این مورد با ما در میان بگذارید.

   

  منبع : بازده

  آخرین ویرایش: دوشنبه 26 تیر 1396 12:45 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • smsbaz smsbazi شنبه 17 تیر 1396 06:43 ب.ظ نظرات ()

  كارآفرینان معمولا اولین بازاریاب‌های یك برند هستند. به‌طور متوسط در حدود ۲۸ درصد از كل بودجه بازاریابی یك سازمان خرج بازاریابی محتوا می‌شود و آن را تبدیل به یكی از چشمگیرترین استراتژی‌های بازاریابی می‌كند. درواقع مطالعات نشان داده‌اند كه بازاریابی محتوا بیشترین بازگشت سرمایه را نیز دارا است.

  بااین‌حال بدیهی است كه تمام بازاریاب‌های محتوا از موفقیت یكسانی برخوردار نیستند. ممكن است بتوانید ۲۸ درصد از بودجه بازاریابی شركتی را در اختیار داشته باشید، اما چگونه می‌خواهید از آن به شكلی موثر استفاده كنید؟

  من آن‌قدر خوش‌شانس بوده‌ام كه وارد دنیای بازاریابی محتوا شوم، شركتی در این زمینه راه‌اندازی كنم و با برخی از حرفه‌ای‌ترین افراد این صنعت ارتباط داشته باشم. متوجه شده‌ام كه بازاریاب‌های موفق محتوا این هفت كار را به روش متفاوتی نسبت به دیگران انجام می‌دهند:

   

  ۱.پژوهش در مورد مخاطب

  همه‌چیز با شناخت درست مخاطب شروع می‌شود و موفق‌ترین بازاریاب‌های محتوا آن‌هایی هستند كه این مرحله از كارشان را جدی می‌گیرند. اغلب بازاریاب‌های محتوا كارشان را با بررسی اولیه مشتریان یا پژوهشی در مورد مخاطبان احتمالی‌شان شروع می‌كنند، اما بازاریاب‌های موفق محتوا می‌خواهند همه‌چیز را در مورد جمعیت هدف خود بدانند.

  آن‌ها می‌خواهند از نیازها و خواسته‌های مخاطبان خود سر در آورند و بدانند آن‌ها چگونه وقت می‌گذرانند و چه محتوایی می‌خواهند. از این مهم‌تر، بازاریاب‌های موفق محتوا پژوهش‌های خود را بر پایه‌ فرضیات اولیه‌شان بنا نمی‌كنند؛ در عوض آن فرضیه‌ها را به چالش می‌كشند تا بر تعصبات خود چیره شده و به حقیقت نزدیك شوند.

   

  ۲. سرمایه‌گذاری

  آن ۲۸ درصدی را كه قبلا گفتیم به خاطر دارید؟ بازاریاب‌های موفق محتوا این پول را به روش متفاوتی خرج می‌كنند.

  آن‌ها سعی می‌كنند محتوای باكیفیت‌تری تولید كنند و به كمیت كار نداشته باشند. به‌عنوان‌مثال اگر آن‌ها ۲۸۰۰ دلار بودجه داشته باشند، چهار محتوای ۷۰۰ دلاری فوق‌العاده تولید می‌كنند درحالی‌كه بازاریاب‌های دیگر ۵۶ محتوای ۵۰ دلاری بی‌كیفیت یا درنهایت معمولی تولید می‌كنند.

   

  ۳. شبكه‌سازی

  برخی از بازاریاب‌های محتوا هم‌ زمان خود را صرف تولید كرده و روی كارهایی كه درنهایت باعث ایجاد و پخش محتوایشان می‌شوند، تمركز می‌كنند. شاید به نظر این روش كارآمدترین روش استفاده از زمان به  نظر برسد، اما بازاریاب‌های موفق محتوا كمی از وقتشان را به شبكه‌سازی حرفه‌ای نیز اختصاص می‌دهند.

  این مطلب را از دست ندهید:  چگونه در كمتر از ۳۰ روز یك كتاب بنویسیم؟

  رویكردهای مختلفی در بازاریابی محتوا وجود دارد كه هیچ‌كدام از آن‌ها صحیح یا غلط نیستند. اگر می‌خواهید بیشترین تاثیر ممكن را روی مخاطبان خود بگذارید،‌ از دیگران درس بگیرید، ‌با نویسندگان مهمان كاركنید، با دیگر ناشران و بازاریاب‌های محتوا ارتباط برقرار كرده و شبكه‌سازی كنید و ایده‌های مختلفی را اعمال كنید.

   

  ۴. افزایش ارزش ارائه‌شده به مخاطبان

  آیا ترجیح می‌دهید ۱۰۰ دلار به ازای یك وعده غذا بپردازید یا این پول را درازای خدماتی كه به مدت یك هفته هر سه وعده غذایی روزانه‌تان را درب منزل به شما تحویل می‌دهد بپردازید؟

  پاسخ سوال مشخص است زیرا تفاوت قیمتی بسیار فاحشی وجود دارد. اما نكته اینجا است كه بازاریاب‌های موفق محتوا می‌دانند كه چطور باید بودجه‌شان را به‌اصطلاح كش بدهند و بیشترین ارزش ممكن را از هر محتوای تولیدی دریافت كنند.

  اولویت نخست آن‌ها این است كه محتوایی باارزش همیشگی تولید كنند و سپس سعی می‌كنند هرازگاهی به آن محتوا سری بزنند و بعضا تغییرش دهند تا از بودجه‌ای كه صرف آن شده نهایت استفاده را ببرند.

   

  ۵. تنوع‌گرایی

  بازاریاب‌های موفق محتوا خود را درگیر یك حیطه تخصصی نمی‌‌كنند؛ حتی اگر با آن حیطه به موفقیت بسیاری رسیده باشند. سعی آن‌ها بر این است كه محتواهای مختلفی تولید كرده و فرمت‌های مختلف تصویری،‌ مثل عكس و ویدیو را در آن بگنجانند.

  این رویكرد باعث جلب‌توجه مخاطبان و همچنین تكراری نشدن خود بازاریاب‌ها می‌شود.

   

  ۶. آزمایش كردن

  زمانی كه بیشتر بازاریاب‌های محتوا الگوی كارآمدی پیدا می‌كنند، همان را به كار می‌بندند و رهایش نمی‌كنند. به‌عنوان‌مثال،‌ اگر آن‌ها تعداد پست‌های مشخصی با سبك و سیاقی خاص در هفته ارسال كرده باشند،‌ احتمالا همین رویكرد را در هفته‌های آتی نیز در پیش می‌گیرند تا بتوانند بازگشت سرمایه خود را حفظ كنند.

  این مطلب را از دست ندهید:  با 5 میلیون تومان كارخانه تولید اطلاعات بسازید!

  اما بازاریاب‌های موفق می‌دانند كه حفظ بازگشت سرمایه برایشان كافی نیست و باید به شكلی فعال آن را افزایش دهند. به همین دلیل است كه بیشتر بازاریاب‌های موفق در زمینه محتوا همواره به آزمون‌وخطا می‌پردازند و سعی می‌كنند فرمت‌های جدیدی برای پست‌هایشان پیدا كنند كه مخاطب انتظارشان را نداشته باشد و جذب شود. البته این مسئله ریسك‌هایی نیز دارد و همیشه نتیجه‌بخش نیست،‌ اما حداقل مانع از این می‌شود كه بازاریاب درگیر یك چرخه باطل شود.

   

  ۷. تحلیل و بررسی

  درنهایت، بازاریاب‌های موفق محتوا می‌دانند كه نباید موفقیتشان را بر اساس مولفه‌های شخصی‌شان ارزیابی كنند. آن‌ها به اعداد و ارقام توجه می‌كنند. به تحلیل‌هایی می‌پردازند كه آن‌ها را از درستی و كارآمدی استراتژی‌شان مطمئن سازد. آن‌ها نمی‌خواهند با خوش‌خیالی فكر كنند كه مخاطبانشان دارند از محتوای تولیدی آن‌ها لذت می‌برند، بلكه سوال می‌پرسند تا مطمئن شوند. آن‌ها پایه و اساس كارشان را بر معیار پرزرق‌وبرق و مثبتی كه دارند بنا نمی‌كنند،‌ لكه كاوشی عمیق می‌كنند، فرضیه‌هایشان را می‌سنجد تا نتایجی مطمئن به دست آورند و سپس بر اساس این نتایج به بازاریابی محتوا می‌پردازند و كارشان را ادامه می‌دهند.

  تابه‌حال از خود پرسیده‌اید كه آیا از تمام ظرفیت و توانایی‌تان برای استراتژی محتوایی خود استفاده كرده‌اید یا خیر؟ آیا احساس كرده‌اید كه رقبایتان عملكرد بهتری نسبت به شما دارند؟

  یكی از حسن‌های بازاریابی محتوا ماهیت طولانی‌مدت آن است. كاری كه در مدت یك هفته انجام می‌دهید در مقابل كاری كه در طول سال انجام می‌دهید، رنگ می‌بازد. همیشه وقت دارید كه تغییراتی در رویكردتان ایجاد كنید؛ پس از زمان استفاده كنید تا استراتژی بهتری ایجاد كرده و با استفاده از بازاریابی محتوا در رتبه بهتری قرار بگیرید.

   
  منبع: مدیر سبز
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • smsbaz smsbazi شنبه 17 تیر 1396 06:41 ب.ظ نظرات ()

  ایمیل ماركتینگ یكی از بهترین تكنیكها برای بازاریابی اینترنتی به شمار می رود اما فعالیتهای غیر حرفه ای و منفعت طلبانه عده ای اسپمر در این صنعت، باعث خراب شدن وجهه ی ایمیل ماركتینگ شده است.

  یك سری نكات درباره ایمیل ماركتینگ آماده كرده ام كه می تواند كمك شایانی در موفقیت استراتژی ایمیل ماركتینگ شما بكند:

   

  ۱. اسپم نفرستید: منظور از اسپم این نیست كه ایمیل شما وارد پوشه اسپم كاربر شود كه حتی یك ایمیل ساده هم می تواند اسپم شود. منظور من از اسپم، ارسال ایمیلهای تبلیغاتی ناخواسته است كه باعث خراب شدن نام تجاری شما، آدرس ایمیل شما، كل محصولات شما و هویت تجاری خود شما خواهد شد. كسی ایمیل خود را نساخته است تا مركز ورود پیام های تبلیغاتی باشد! با فرستادم ایمیلهای تبلیغاتی ناخواسته پیاپی (اسپم) باعث وارد آمدن ضربه بزرگ به بیزینس خود میشوید.

   

  ۲. برای انجام ایمیل ماركتینگ، به این نكته توجه داشته باشید كه وقتی سود اصلی حاصل می شود كه ایمیل شما توسط دریافت كننده فوروارد شود. هرگز با ارسال ایمیلهای تبلیغاتی صرف انتظار موفقیتهای رویایی نداشته باشید.

  به سه نوع ایمیل توجه كنید: ۱. تبلیغاتی صرف. ۲. تبلیغاتی اطلاعاتی. ۳. تبلیغاتی تفریحی و سرگرم كننده.

  بسته به نوع محصول مورد نظرتان، یكی از ساختارهای ۲ یا ۳ بالا را در نظر بگیرید و به ایمیلهای صرفاً تبلیغاتی دل خوش نكنید.

   

  ۳. سعی كنید با استفاده از تمپلیتهای html مناسب موضوع ایمیل، ارسال داشته باشید تا تأثیر گذاری ایمیل را بالاتر ببرید.

   

  ۴. subject ایمیل چیزی است كه برای تمام دریافت كنندگان به نمایش در خواهد آمد. در تعیین subject دقت زیادی داشته باشید چرا كه تنها موقعیت شما برای تحریك كاربر به باز كردن ایمیل ارسالی شماست.

   

  ۵. سعی كنید در ایمیل ارسالی، از داستان سرایی بهره بگیرید. داستانهایی درباره سایر افرادی كه از محصول/سرویس شما استفاده كرده اند.

   

  ۶. حتماً نسبت به ساختن لیست ایمیل خودتان اقدام كنید: روشهای متعددی برای ترغیب افراد به عضویت در لیست ایمیل شما وجود دارد. با استفاده از این روشها حتماً و حتماً لیست ایمیل مخصوص خود را بسازید كه در آن افرادی دارید كه به دنبال علاقه مندی به یك موضوع خاص، ایمیل خود را در اختیار شما گذاشته اند.

  تحت هیچ شرایطی این ایمیلها را برای مقاصدی غیر از موضوع مورد علاقه كاربر به كار نگیرید.

   

  ۷. در ایمیلهای ارسالی، ردی از خود به جای بگذارید و صرفاً به ارسال ایمیل بسنده نكنید. منظور من استفاده از فرم های تماس، درج شماره تماس و آدرس سایت و كلاً هر موردی است كه كاربر را به شما وصل میكند. دكمه خرید به تنهایی ارزشی ندارد!
  آموزش ایمیل ماركتینگ

  ۸. ایمیل ماركتینگ روشی ارزان برای معرفی محصولات/سرویسهای خود به دیگران است. اما این به معنی مفت بودن نیست! لیست های ایمیل درست و حسابی و معتبر، بازده بالایی دارند و البته هزینه ی بالا هم نیاز خواهند داشت!

   

  ۹. اگر قصد دارید از لیست ایمیل كس دیگری بهره بگیرید تا ایمیل ماركتینگ انجام دهید نكات زیر را در نظر داشته باشید:

   

  • این لیست چگونه جمع آوری شده است؟ از لیستهای ایمیل جمع آوری شده از سطح سایتهای مختلف با انواع و اقسام روشها دوری كنید. كدام یك از این كاربران، برای دریافت ایمیل تبلیغاتی یا كلاض ایمیلهای ما، در آن سایت فعالیت كرده اند؟
  • اعضاء این لیست، از چه دسته ای هستند؟ مطمئناً اعضای خبرنامه ی یك سایت علمی، پراسپكتهای مناسبی برای معرفی لیزر انگشتری و یا كپسول عشق نیستند. ولی میتوان محصولات آموزشی مرتبط با موضوغ سایت را خوب به آنها فروخت.
  • گروه سنی اعضا را بررسی كنید. این مورد كمی پیچیده است. دلیل ذكر چنین نكته ای هم این است كه مثلاً كاربران ۱۱ تا ۱۵ ساله، برای خرید ك.ا.ن.د.و.م یا ارائه خدمات مهاجرتی گزینه های مناسبی نیستند!
  • جنسیت اعضا: مشخصاً وقتی این را بدانیم، دیگر سعی به فروش لباس های شب و لباس های مجلسی زنانه به آقایان نخواهیم كرد! (البته نه اینكه اینها نخرند، اینها بهترین نیستند.
  • منطقه جغرافیایی: اگر محصولی گرانبها دارید، ارسال آن از طریق پست هزینه زیادی خواهد داشت با این حساب خرید آن برای افرادی كه در بندرعباس زندگی میكنند زیاد منطقی نیست (با این حساب كه شما مشهد زندگی كنید.)
  • سطح تحصیلات: با دانستن سطح تحصیلات افراد، میتوان نوع نوشتن متن را انتخاب كرد. مسلماً روش صحبت كردن با فردی كه كارشناسی ارشد دارد نمیتواند با كسی كه دیپلمش را خریده است!، یكسان باشد.

   

  ۱۰. و اگر لیست ایمیل خودتان را میسازید، سعی كنید تمام موارد شماره ۹ را درباره آن ها بررسی كنید.

   

  ۱۱. ایمیل ماركتینگ به معنی بمباران تبلیغاتی لیست ایمیل خود نیست. حتی اگر لیست را از طریق وب سایتتان و با ترغیب افراد برای عضویت در خبرنامه آن جمع آوری كرده اید، باز هم نباید صرفاً تبلیغات داشته باشید. افراد برای دریافت مطالب مورد علاقه خود ایمیلشان را می دهند نه برای دریافت ایمیلهایی كه صرفاً تبلیغات به همراه دارند.

   

  ۱۲. ایمیل ماركتینگ یك شوخی دیگر نیست. این روش یك روش تخصصی است كه نیاز به مطالعه زیاد داشته و اینكه هركسی كه با یك ربات توانسته لیست های ایمیل متعدد ایجاد كند را متخصص و قابل اعتماد بدانیم، اشتباه بزرگی است.

  ارسال ایمیل تبلیغاتی با ۲۰ و ۳۰ هزار تومن به صدها هزار و حتی میلیونها نفر یك شوخی مضحك است: اگر این ایمیل ها حقیقی اند و این لیستها حرفه ای جمع آوری شده اند، چرا خود متخصص! مورد نظر، برای فروش یك سری محصولات اقدام نمیكند تا سود بیشتری داشته باشد؟

   

  ۱۳. هیچ وقت انتظار نداشته باشید تمام ایمیلهای ارسالی شما وارد اینباكس تمام اعضاء لیست شود. همیشه درصدی اسپم وجود دارد. حتی ارسال به اعضاء ۱۰۰۰نفری خبرنامه سایت من هم اسپم در پی داشت! افرادی كه خودشان عضو شده بودند و من فقط مقالات جدید سایت را برای آنها ایمیل میكردم با یك سری اطلاعات جدید!

   

  بحث كامل درباره این موضوع در انجمن گفتگوی فروشگاههای اینترنتی ایران در جریان است. به ما بپیوندید.

  امیدوارم با رعایت نكات فوق، جلوی فعالیتهای مضحك اسپمرها را گرفته نیز به رونق بیش از پیش بیزینس آنلاین خود كمك كنید… . البته فراموش نكنید كه ایمیل ماركتینگ تنها روش بازاریابی اینترنتی نیست.

   

  منبع : http://84edu.net

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • smsbaz smsbazi شنبه 17 تیر 1396 06:40 ب.ظ نظرات ()

  داشتن ایده پولساز كسب و كار اینترنتی علی الخصوص اگر بكر باشند می‌تواند نقطه شروع خوبی برای راه اندازی كسب و كار اینترنتی موفق باشد. در این نوشتار با ۳۴ ایده پولساز كسب و كار اینترنتی آشنا خواهید شد.

  آغاز كسب و كار اینترنتی در مقایسه با سرمایه‌گذاری در شركتی كه وجود فیزیكی یا دفتری در مركز شهر دارد از ریسك بسیار كم‌تری برخوردار است. از آن‌جایی‌كه كسب و كارتان مبنایی اینترنتی دارد، شما می‌توانید به مشتریان بالقوه‌ی بیشتری دست پیدا كنید و به‌صورت مجازی از هر كجا كه بخواهید فعالیت كنید. با برخی مهارت‌های ارتباطی و چندین وب‌سایت اصلی همراه با كمی دانش حفظ و نگهداری، تقریبا همه‌ی ما می‌توانیم یك كسب و كار اینترنتی راه‌اندازی كنیم و آن را به پیش ببریم و تنها در چند روز آن‌را راه بیاندازیم. آیا فكر می‌كنید آماده‌اید كارآفرین اینترنتی بزرگ بعدی باشید؟

  در این جا تعدادی ایده پولساز كسب و كار اینترنتی عالی ارائه شده است تا شما را به تفكر در مسیری درست راهنمایی كند. در حالی‌كه برخی از این سرمایه‌گذاری‌های مشاع می‌توانند درآمد جانبی خوبی را به همراه داشته باشند، ‌برخی از ایده‌های فهرست چندین ایده پولساز كسب و كار اینترنتی می‌توانند نهایتا ثروت كوچكی برای‌تان ایجاد كنند.

  این شما و این هم ۳۴ ایده پولساز كسب و كار اینترنتی كه همین امروز می‌توانید شروع كنید!!!

  ۱. واسطه اینترنتی بودن می تواند یك ایده پولساز كسب و كار اینترنتی باشد

  online-affili

  یكی از روش‌های حیاتی برای كسب درآمد اینترنتی این است كه واسطه شوید. یك واسطه لزوما كسی‌است كه به‌ازای فروش محصولات برای یك شركت دیگر، حق‌العمل (كمیسیون)‌ دریافت می‌كند، چه در سایت خودشان آن محصول را به فروش برسانند یا این كار را از طریق كانال‌های دیگری مانند سایت ebay‌ انجام دهند. بهترین بخش این است كه نیازی نیست خودتان محصولی تولید كنید، فقط محصولات دیگران را بفروشید.

  به‌عنوان مثال، واسطه‌های آمازون می‌توانند پول هنگفتی از حق‌العمل به‌دست بیاورند اگر روی آن كار كنند. به‌راحتی به عنوان یك شعبه‌ی فروش محصولات شركت ثبت‌نام كنید و از لینك ارجاع مخصوص‌تان استفاده كنید، و می‌توانید برای هر محصول فروخته‌شده بدون این كه قدم از قدم بردارید حق‌العمل بگیرید. هم‌چنین، شبكه‌های رابطه‌ای مانند shareasale یا كلیك بانك طیف گسترده‌ای از محصولات را برای ارائه دارند. برخی از این موضوعات رقابتی مانند سلامت و شرط‌بندی می‌تواند آدم‌ها را میلیونر كند. یك واسطه‌ی اینترنتی بودن، می‌تواند روش عالی برای خلق یك درآمد جانبی برای شما و خانواده‌تان باشد.

  ۲. برند خودتان را بفروشید

  sell

  برندسازی یكی از ایده های كسب و كار اینترنتی است كه به راحتی جواب می دهد. اگر استعداد خلق تصاویر منحصر به‌فرد دارید، نیازی نیست به خاطر ابتكارات‌تان جنجال به پا كنید. اگر می‌توان به سادگی حاصل دست‌تان را بر یك محصول چاپ كرد، پس می‌توانید پول‌سازی كنید. طرح‌های‌تان را در طیف گسترده‌ای از وب‌سایت‌ها مانند كافه‌پرس بارگزاری كنید. اگر كسی از آنها خوش‌اش بیاید، ‌آن شركت آنها را چاپ می‌كند و محصول را تحویل می‌دهد. می‌توانید طرح‌های منحصر به‌فردی برای تقویم‌ها، كتاب‌ها، تی‌شرت‌ها، كیف‌ها، كلاه‌ها، كارت‌های خوش‌آمدگویی، یا پوسترهایی خلق كنید و برای فروش هر كدام از آنها حق‌العمل دریافت كنید. برخی از این سایت‌ها عبارت هستند از Zazzle، Teespring و Lulu.

  مطالب مرتبط: ۱۱ اصل حیاتی كه صاحبان كسب و كارهای كوچك باید بدانند

  ۳. ساخت برنامه‌های كاربردی

  make-an-app

  از آن‌جایی‌كه تلفن‌های هوشمند همه‌جا هستند، تقاضا برای برنامه‌های كاربردی جدی و خلاقانه بیش از پیش به محبوبیت رسیده‌‌است. بین بازار آندروید گوگل و بازار آی‌فون اپل، آدم‌ها هر روزه از ابزارهای بی‌شماری استفاده می‌كنند. و، بیشتر آنها چپ و راست در حال فروش هستند. زمان گذاشتن برای ایجاد و فروش یك برنامه‌ی تلفن هوشمند ممكن است ارزش زمان‌تان را داشته باشد زیرا روشی بسیار پرمنفعت برای پول‌سازی اینترنتی است. بهایِ ساخت واقعیِ برنامه‌های كاربردی تقریبا ناچیز است و هیچ‌گونه بهای ارسال یا انبار ندارد، این امر حاشیه‌ی سود كلی‌تان را گسترش می‌دهد. برنامه‌های كاربردی كه به‌خوبی كار می‌كنند می‌توانند ماهانه برای خالقان‌شان، هزاران دلار عایدی تبلیغاتی داشته باشند، این امر آنها را به یكی دیگر از راهكارهای درآمد جانبی عالی تبدیل می‌كند.

  ۴. خرید و فروش دامنه

  sell-domains

  آدم‌های زیادی از خرید و فروش دامنه به كسب درآمد اینترنتی می‌پردازند زیرا زمان و سرمایه‌ی كمی لازم دارد. شما می‌توانید به قیمت مصوب یا حتی بسیار ارزان‌تر یك دامنه خریداری كنید، و دوباره آن را به قیمتی بیش‌تر بفروشید. ولی، همیشه خوب است ابتدا در سایت‌هایی مانند afternic.com،‌Sedo.co.uk، یا دیگر وب‌سایت‌های حراج دامنه، ایده‌ی خوبی از آن‌چه در اسامی دامنه‌ها مورد اقبال است، به‌دست بیاورید. یك راه ایده‌آل برای یافتن نام‌های واقعا درست این است كه فهرست‌های به نتیجه رسیده‌ای را بررسی كنید كه نام‌های زیادی را پیشنهاد می‌دهند كه منقضی شده‌اند و دوباره به بازار خرید و فروش وارد شده‌اند.

  ایده پولساز كسب و كار اینترنتی ۵:

  ایجاد یك فروشگاه تجارت الكترونیك

  بله داشتن یك فروشگاه آنلاین از آن ایده های كسب و كار اینترنتی بی نظیر است. بدون راه‌حل‌هایی مانند Shopify و Woocommerce هیچ‌گاه شروع یك فروشگاه اینترنتی كه مال خودتان باشد با چنین سرمایه‌ی اندكی نمی‌توانست از این راحت‌تر باشد، با تشكر از روش‌هایی مانند توزیع مستقیم بدون واسطه و انبارگردانی دیگر حتی لازم نیست درباره‌ی مواردی همچون تحویل یا انباركردن كالاها نگرانی به دل‌تان راه دهید.

  ۶. مشاوره‌ی رسانه‌های اجتماعی

  شركت‌های بزرگ و شركت‌های كسب و كاری می‌توانند به آسانی یك كارمند تمام‌وقت یا نیروی مشابهی را برای هماهنگی امور استخدام كنند تا حساب‌های كاربری توییتر، فیسبوك، و اینستاگرام‌شان را به پیش ببرد، ولی كسب‌وكارهای كوچك‌تر اغلب مجبور هستند خودشان مدیریت كسب و كارشان را برای رسانه‌های اجتماعی به‌دست بگیرند. ولی، از آن‌جایی‌كه بسیاری مسئولیت‌های دیگر هم دارند، بسیاری از اوقات مالكان كسب و كار، بسیار غرق در یا مشغول به وقت‌گذاردن بر توسعه‌ی رویكرد رسانه‌های اجتماعی‌شان هستند. به عنوان مشاوری برای رسانه‌های اجتماعی، می‌توانید به‌طور مؤثری آنها را در مسیر درست و با توجه به تدابیر ایده‌آل، به‌كار گرفتن برنامه‌ها، و ارسال محتوا با عنایت به مخاطبان هدف‌تان، هدایت كنید‍. بنابراین، با رشد كسب و كارشان، شما نیز رشد خواهید كرد.

  ۷. كارمند حرفه‌ای مستقل

  كار مستقل از طریق اینترنت یك روش عالی برای متخصصینی در كسب و كار فردی‌شان است تا در كل به طیف وسیعی از مشتریان كمك كنند. چندین وب‌سایت كار مستقل و پروژه محور به كسب و كارهایی كه به كمك مضاعف احتیاج دارند اجازه می‌دهند تا پروژه‌های‌شان را فهرست كنند. كسب و كارهای كوچك و آدم‌هایی كه مستقل كار می‌كنند، طرح‌های اولیه، ایده‌ها، یا پیشنهاداتی ارائه می‌كنند، كه در آن‌جا خریداران می‌توانند به آسانی آن‌چه می‌خواهند و نیاز دارند را انتخاب كنند. سایت‌هایی مانند Elance یا ODesk تقریبا همه چیز را تحت پوشش قرار می‌دهند از جمله محتوا نویسی، ایجاد طرح گرافیكی، برنامه‌نویسی، و ورود داده‌ها.

  ۸. وبلاگ‌نویس متخصص

  یكی از  ایده های كسب و كار اینترنتی كه با هزینه كم می توانید راه اندازی كنید. اگر به نوشتن علاقه دارید و درباره‌ی موضوعات خاصی قویا مشتاق هستید، با ایجاد وبلاگ خودتان، سبك و سیاق‌تان را به سمع و نظر پولدارها برسانید. تأسیس وبلاگ خودتان نیازمند مهارت‌های رایانه‌ای و فنی زیادی نیست. با این حال، مهم این است كه بدانید متناسب با موضوعی كه در مورد آن می‌نویسید، چه می‌گویید. به مرور زمان، رفته رفته مخاطبینی به دور خود جمع می‌كنید چرا كه مردم به تخصص و دانش شما اعتماد خواهند كرد.

  با گردآوری پیروان زیاد، شما مجاز به سودآوری خواهید بود كه با جذب تبلیغ‌كنندگان كلیدی یا با حق‌العمل‌هایی كه با فروش محصولات برندی دیگر (فرض كنید یك واسطه) می‌گیرید به‌دست خواهید آورد. وبلاگ‌نویسی یك كسب و كار بزرگ است؛ از خانم هیتر از سایت Dooce.com بپرسید. او یك مادر است كه هر روز در مورد فرزندان و حیوانات خانگی‌اش می‌نویسد و، فقط با كسب درآمد از وبلاگ‌نویسی، ماجراجویی‌های روزانه‌اش را با موفقیت به یككسب و كار سودآور تبدیل كرده است.

  مطلب مرتبط: ۵ ضرورت برای پرورش ایده‌های كسب و كار


  ۲۴. كپی‌رایتینگ (نوشتن محتوای تبلیغاتی)

  كپی‌رایتینگ یك كسب و كار خدماتی است كه می‌توانید همین امروز شروع كنید. این ایده پولساز است چرا كه كپی‌رایترهای كمی در دنیا وجود دارند. بازاریابان پورسانتی و بازاریابان اطلاعات محصول، اصلی‌ترین مشتریان شما خواهندبود، زیرا به دنبال راه‌های ممكن برای افزایش نرخ كلیك، نرخ ثبت‌نام و نرخ تبدیل وب‌سایت‌شان هستند. اگر به بازی با كلمات علاقه‌مند هستید می‌توانید خدمات ارائه‌ی كپی‌رایتینگ را فراهم كنید.

  ۲۵. راه‌اندازی بلاگ

  بلاگ‌نویسی جدیدترین مشغله‌ی دیوانه‌كننده‌ی آنلاین است. امروزه هر آدمی تمایل دارد یك یا چند بلاگ داشته‌باشد ولی متأسفانه، از پس كارهای تكنیكی راه‌اندازی یك وبلاگ برنمی‌آید و تمایلی هم به یادگیری آن ندارد. اگر شما به‌خوبی به كار راه‌اندازی بلاگ آشنا هستید، پس می‌توانید ابن سرویس را به‌صورت آنلاین ارائه دهید! به شما قول می‌دهم از تراكنش‌های روزانه‌ی بانكی‌تان، لبخند رضایت بر لبان‌تان خواهد نشست.

  ۲۶. مشاوره در زمینه‌ی شبكه‌های اجتماعی

  با افزایش علاقه‌مندی به محتوای شبكه‌های اجتماعی، توجه به رقابت در این شبكه‌ها از سوی شركت‌های بزرگ نیز افزایش یافته‌است. از این‌رو نیاز به بازاریابان شبكه‌های اجتماعی روز‌به‌روز در حال افزایش است.آیا می‌دانید چگونه یك محتوا در شبكه‌های اجتماعی همه‌گیر می‌شود؟ آیا می‌توانید حضوری دائمی و قدرتمند را برای یك برند در شبكه‌های اجتماعی رقم بزنید؟ آیا با ترفندهای شبكه‌های اجتماعی آشنا هستید؟ اگر جواب‌تان به این پرسش‌ها مثبت است پس می‌توانید به یك مشاور در زمینه‌ی شبكه‌های اجتماعی تبدیل شوید و پول خوبی به جیب بزنید.

  ۲۷. طراحی جلد كتاب‌های الكترونیكی

  انتشار كتاب‌های الكترونیكی رو به افزایش است و در نتیجه تقاضا برای جلدهای چشم‌نواز با كیفیت و جلد محصولات افزایش می‌یابد. نكته‌ی خوبی كه در طراحی جلد كتاب‌های الكترونیكی وجود دارد این است كه به دانش گرافیكی یا فوتوشاپ نیاز ندارد. فرآیند تولید جلد كتاب الكترونیكی با استفاده از نرم‌افزار طراحی جلد كتاب الكترونیكی انجام می‌شود.

  ۲۸. نمونه‌خوانی

  آیا به پیداكردن اشتباهات دستوری علاقه‌دارید؟ اگر جواب‌تان مثبت است پس می‌توانید به‌صورت آنلاین از این راه كسب درآمد كنید و به ناشران آنلاین، خدمات نمونه‌خوانی ارائه دهید.

  ۲۹. ارزیابی وبسایت هم یك ایده پولساز كسب و كار اینترنتی است

  همان‌طور كه كسب و كارها به‌صورت آفلاین خرید و فروش می‌شوند، وبسایت‌ها نیز به‌صورت آنلاین خرید و فروش می‌شوند. شما می‌توانید به یك متخصص ارزش‌یابی سایت تبدیل شوید و خدمات ارزیابی به توسعه‌دهندگان وب‌سایت‌ها ارائه كنید.

  ۳۰. منتقد وبسایت

  آیا در بهینه‌سازی وب‌سایت مهارت دارید؟ آیا می‌توانید صرفا با بررسی یك وبسایت به صاحبان كسب و كار در افزایش نرخ تبدیل‌شان كمك كنید؟ اگر این گونه است شما می‌توانید درقبال دریافت پول به نقد وبسایت‌ها بپردازید. كارفرینان بسیاری را می‌شناسم كه با ارائه‌ی صفحات فرود (لندینگ) و صفحات ثبت ایمیل، كسب و كار آنلاین موفقی ساخته‌اند. شما هم می‌توانید این كار را انجام دهید.

  ۳۱. كارگزاری سرمایه‌گذاری مشاع

  شما می‌توانید یك كسب و كار اینترنتی بر پایه‌ی خدمات كارگزاری سرمایه‌گذاری‌های مشاع ایجاد كنید. اگر ظرفیت و توانایی ایجاد ارتباط بین تولیدكنندگان و بازاریابان را در هر زمینه‌ای دارید، فكر نمی‌كنم چیزی بتواند مانع شما شود تا یك كسب و كار اینترنتی كارگزاری سرمایه گذاری مشاع راه‌بیاندازید.

  ۳۲. خدمات جمع‌آوری فهرست

  آیا می‌دانید چطور یك فهرست را به‌صورت آنلاین تهیه كنید؟ اگر این كار را بلد هستید پس می‌توانید فهرست خودتان را تهیه كنید. بسیاری از بازاریابان اینترنتی به این واقعیت اذعان دارند كه پول در فهرست‌ها است و تمایل دارند به هر قیمتی كه شده این فهرست‌ها را به‌دست بیاورند. شما هم می‌توانید به این كسب و كار بپردازید و به ازای هر فهرست پول بگیرید.

  ۳۳. استخدام و شكار آنلاین مغزها

  اگر كارتان را بلد هستید و می‌دانید چطور باید به پروفایل افراد سر بزنید و از آن اطلاعاتی استخراج كنید پس می‌توانید مسئول قرارداد برخی شركت‌ها باشید. وظیفه‌ی شما این است كه به‌صورت آنلاین به جستجوی نامزدهای مناسب برای یك موقعیت خاص در شركت بگردید. شركت پس از استخدام فرد مورد نظر به شما پرداخت خواهد كرد.

  ۳۴. خدمات رزومه‌نویسی

  رزومه‌نویسی می‌تواند یك كسب و كار خانگی اینترنتی بزرگ به‌شمار بیاید، به‌ویژه در زمان دشواری‌های اقتصادی و در مناطقی كه نرخ بیكاری بسیار بالا است.

  فرصت های پولسازی و ایده پولساز كسب و كار اینترنتی

  در هر حال، اینترنت به خودی خود سرشار از فرصت‌های پول‌سازی یكی پس از دیگری ‌است. درحالی‌كه كسب درآمد اینترنتی برای بسیاری از آدم‌ها نخستین منبع درآمدی‌شان نیست، می‌تواند منبع بسیار مطمئنی از درآمد را در هر ماه به ارمغان بیاورد. با این‌حال، برخی كارآفرینان اینترنتی وجود دارند كه همه‌كار می‌كنند تا از تلاش، استقامت و زمانی كه در این كار صرف كرده‌اند تا رؤیاهای‌شان را به واقعیت تبدیل كنند بهترین نتیجه را بگیرند. آیا هیچ‌كدام از این گزینه‌های پول‌سازی اینترنتی به دردتان می‌خورد؟

  زمان بگذارید و ببینید به كجا می‌رساندتان! برای هر آدمی در این عرصه دستاوردی وجود دارد. فارغ از این كه می‌خواهید كار یدی انجام دهید یا به‌صورت جانبی درآمد كسب كنید، گزینه‌های دیگری هم در فهرست چندین ایده پولساز كسب و كار اینترنتی ام وجود دارد. امیدوارم برای شروع كار خودتان چند ایده‌ی الهام بخش به شما داده‌باشم.

  با آرزوی بهترین‌ها!

  امیدواریم این ۳۴ ایده پولساز كسب و كار اینترنتی برای‌تان مفید باشند.

   

  منبع : http://bazdeh.org

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • smsbaz smsbazi شنبه 17 تیر 1396 06:28 ب.ظ نظرات ()

  درآمد پایدار چیست؟

  در كسب‌و‌كار معمولا كسانی موفق‌تر هستند كه به دنبال درآمدهای پایدار هستند. درآمدهای پایدار معمولا زمان و انرژی زیادی از ما نمی‌گیرند. البته لازم است یك بار باید برای راه‌اندازی سیستم، وقت و هزینه كافی اختصاص داد و بعد از اتمام كار می توان با كمترین تلاش درآمد تكراری كسب كرد.

  فرض كنید یك تعمیركار اتومبیل روزانه حداكثر می‌تواند ۱۰ اتومبیل را تعمیر كند. بنابراین درآمد او حد و مرز مشخصی دارد و همچنین پایدار نیست. اگر این تعمیركار، یك روز كار نكند درآمدی كسب نمی‌كند. حال اگر این تعمیركار بسته آموزشی كاملی درست كند كه در آن به تعمیركاران دیگر تجربیات خود را آموزش دهد، می‌تواند درآمد بسیار بیشتری داشته باشد و درآمد او پایدار است یعنی یك بار كاری را انجام می‌دهد و مدت‌ها از همان كاری كه یكبار انجام شده، سود كسب می‌كند.

  اینترنت این امكان را فراهم آورده تا بتوانید با كمترین هزینه، كسب‌و‌كاری پایدار راه‌اندازی كنید. در مراحل پیشرفته‌تر، كل فرایند خرید می‌تواند به صورت خودكار انجام شود. البته نباید این تصور اشتباه پیش آید كه تمامی كارها به خودی خود انجام خواهد شد، بلكه فقط فرایند فروش اتوماتیك است و باز هم نیاز به انجام كارهای فراوانی از طرف شما است. مثلا هر روز باید به ایجاد ترافیك برای سایت بپردازید، به ایمیل‌های مشتریان پاسخ دهید و …

  اولین قدم برای راه‌اندازی كسب‌ و‌ كار اینترنتی و رسیدن به درآمد پایدار، داشتن یك وب‌سایت است تا بتوان از طریق آن به ارائه محصولات و خدمات پرداخت و درآمد كسب كرد.

  گام های ابتدایی برای راه‌اندازی سایت

  برپا كردن یك سایت قوی، فعال و پویا كه بتواند نیازهای تبلیغاتی و تجاری شما را تامین كند، سه گام اساسی دارد:

  ۱. ثبت دامنه

  ابتدا باید یك دامنه مناسب برای سایت خود انتخاب كنید. دامین یا دامنه، همان نام سایت شما است كه در مرورگرهایی مثل كروم یا فایرفكس تایپ می‌شود تا سایت شما نمایش داده شود. مثلا اسم سایت من modiresabz.com است. كسی كه می‌خواهد وارد سایت شود با تایپ این دامنه وارد سایت می‌شود.

  برای ثبت دامین یا دامنه سایت ابتدا باید اطمینان حاصل كنید كه این نام قبلا توسط شخص دیگری ثبت نشده باشد. این كار را می‌توانید به كمك شركتی كه در زمینه ثبت دامین فعالیت میكند انجام دهید. شما نمی‌توانید یك دامنه را بخرید! دامنه‌ها فقط به صورت سالانه یا چند ساله اجاره داده می‌شوند. بنابراین با یك بار ثبت دامنه كار تمام نمی‌شود و سال‌های بعد باید با پرداخت مبلغی آن را تمدید كنید. در غیراینصورت مالكیت آن از دست شما خارج می‌شود و شخص دیگری می‌تواند آن را ثبت كند.

  این مطلب را از دست ندهید:  بازاریابی اینترنتی، مهیج‌ترین تخصص

  برای اطمینان از موجود بودن نام موردنظر می‌توانید به سایت‌ Namecheap.com مراجعه كنید.

  در انتخاب نام دامنه به موارد زیر توجه كنید

   ۱. امكان تایپ اشتباه حداقل باشد

  از نام دامنه‌ای استفاده كنید كه افرادی معمولی با شنیدن آن بتوانند بدون اشتباه آنرا تایپ كنند و نتوان آنرا به چندین طریق مختلف نوشت.

  فرض كنید نام سایتی «زیبایی شناسی» باشد، این نام را می‌توان به روشهای متفاوت تایپ كرد.

  Zibayishenasi.com

  Zibaeishenasi.com

  Zibayishenassi.com

  بنابرین نام «زیبایی شناسی»، نام دامنه مناسبی برای سایت نیست!

  ۲. از حروف كمتری استفاده شود

  البته پیدا كردن نام دامنه كوتاه كار آسانی نیست. ولی در هر صورت باید سعی كرد از نامهای خیلی طولانی استفاده نشود. هرچه نام دامنه كوتاه‌تر باشد تایپ آن آسان‌تر خواهد بود.

  ۳. به خاطر سپردن نام دامنه آسان باشد

  یكی از بدترین نام‌های دامنه، حروف اختصاری نام یك كسب‌ و‌ كار است. مثلا فرض كنید نام شركتی «فناوران نرم‌افزار روز» است. نام دامنه fnr.com نام مناسبی نیست، زیرا بسیاری از مخاطبان نام كامل شركت اصلا برایشان مهم نیست و آن را را حفظ نمی‌كنند تا بتوانند براحتی حروف اختصاری آنرا بخاطر آورند. هرچه از واژه‌هایی استفاده كنید كه تصویری هستند راحت‌تر به خاطر سپرده می‌شوند. مثلا sibesabz.com به راحتی فراموش نخواهد شد چون شما تصویر یك سیب سبز را به خاطر می‌سپارید. همین الان آیا می‌توانید بدون نگاه كردن به چند خط قبلی نام شركتی كه گفتیم را به خاطر بیاورید!؟ پس كاملا واضح است كه نامی در ذهن نماند ارزشی ندارد.

  دامنه‌های فارسی

  موضوع بسیار جالبی كه اخیرا اتفاق افتاده آن است كه امكان ثبت دامنه‌های فارسی امكان‌پذیر شده است. یعنی نام سایت شما می‌تواند مثلا «.netبازاریابی» باشد. این امكان بسیار باارزش است، زیرا از دیدگاه موتورهای جستجویی مانند گوگل زمینه كاری سایت كاملا مشخص می شود و خیلی سریع‌تر می‌توانید به صفحات اول گوگل برسید.

   

  برای خرید دامنه فارسی كافی است در گوگل كلمات ثبت دامنه فارسی را جستجو كنید. شركت‌های زیادی این خدمات را ارائه می‌دهند.

  پسوند دامنه

  نام دامنه شامل اسمی است كه شما انتخاب می‌كنید و همچنین پسوندی كه در انتهای نام می‌آید مثل .com یا .ir یا موارد دیگر. بهتر است در صورت ممكن از دامنه‌های با پسوند .com استفاده كنید زیرا اگر كسی پسوند سایت شما را فراموش كند احتمالا ابتدا .com را تست می‌كند.

  این مطلب را از دست ندهید:  خصوصیات مدیر موفق سایت

  مبلغ ثبت سالانه اغلب دامنه‌ها چیزی حدود ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان است.

  ۲. اجاره هاست

  پس از ثبت دامین نوبت به گرفتن فضای وب یا اجاره هاست می‌رسد. اگر خیلی ساده بگوییم سایت شما شامل تعدادی فایل است كه كاربر با تایپ آدرس سایت شما آن را می‌بیند. این فایل‌ها باید بر كامپیوتری نگهداری شود كه به صورت شبانه‌روزی روشن باشد و به اینترنت پرسرعت متصل باشد. شركت‌های ارائه دهنده خدمات میزبانی یا هاستینگ دقیقا همین كار را انجام می‌دهند.

  برای این منظور باید یكی از شركت‌های ارائه دهنده خدمات میزبانی وب را برگزینید. این شركت‌ها نیز خدمات خود را به صورت سرویس ماهیانه یا سالانه ارائه میدهند. به این معنی كه باید هر سال بابت نگهداری فایل‌ها و اطلاعات سایت خود روی كامپیوترهای شركت میزبان مبلغی بپردازید.

  هزینه خدمات میزبانی به عوامل مختلفی بستگی دارد و در بازار این خدمات می‌توانید طیف متنوعی از قیمت‌ها را بیابید. از جمله مهم‌ترین عوامل تعیین‌كننده در این قیمت‌ها، حجم فضای وب (بر حسب گیگابایت)، پهنای باند اختصاص داده شده برای تبادل اطلاعات بین سایت شما و شبكه اینترنت (بر حسب گیگا‌بایت در ماه) و فناوری‌ها و امكانات از پیش نصب‌شده روی كامپیوتری است كه اطلاعات سایت شما روی آن قرار میگیرد و اصطلاحا «سِروِر»  نامیده می‌شود.

  هزینه سالانه تمدید اجاره فضای وب روی هاست و تمدید حق ثبت دامین به صورت مستقیم توسط صاحب سایت باید پرداخت شود.

   

  انواع هاست

  دو نوع هاست داریم: هاست ویندوزی و هاست لینوكسی. اگر یادتان باشد گفتیم هاست یك كامپیوتر است كه اطلاعات سایت شما را نگهداری می‌كند. اگر روی آن كامپیوتر سیستم‌ عامل ویندوز نصب شده باشد هاست ویندوزی است و اگر سیستم عامل لینوكس نصب شده باشد هاست لینوكسی است.

  اگر سایت شما به زبان برنامه‌نویسی PHP نوشته شده باشد باید از هاست لینوكسی استفاده كنید. البته هاست‌های ویندوزی هم وجود دارند كه این زبان را پشتیبانی كنند.

  اگر از زبان یا بهتر بگوییم تكنولوژی ASP استفاده می‌شود باید هاست ویندوزی تهیه كنید. قیمت هاست‌ ویندوز معمولا گرانتر از هاست لینوكس است.

  تقریبا تمام مشخصات هاست قابل ارتقا هستند. مثلا شاید در ابتدای كار شاید ندانید كه آیا هاستی با ظرفیت ۵۰۰ مگابایت برای كارتان كافی است یا نه. شما می‌توانید یك هاست با ظرفیت ۵۰۰ مگابایت تهیه كنید و هر زمان احساس كردید نیاز به ظرفیت بیشتر دارید می‌توانید آن را به مثلا یك گیگابایت ارتقا دهید.

  منبع: مدیر سبز
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic