smsbaz smsbazi شنبه 1 تیر 1398 09:40 ق.ظ نظرات ()

برای خلق طرح های پولساز به عنوان یک گرافیست، باید از نرم افزار های مناسب استفاده کنیم.چراکه با استفاده از نرم افزار می توانیم ایده هایمان را به راحتی به طرح تیدبل کنیم.

دو نرم افزار مناسب برای این کار که من پیشنهاد می کنم: فتوشاپ و کورل دراو است.

اگر تفاوت کورل و فتوشاپ را بدانید و اینکه برای هر طرحی از کدام نرم افزار و در چه جایی باید استفاده کنید قول می دهم سرعت طراحی شما ۵ برابر افزایش خواهد یافت.

Fast-design

به شرطی که به خوبی به این دو نرم افزار مسلط شوید به همین دلیل پیشنهاد می کنم از مقالات فتوشاپ ما و آموزش کورل دراو ما که در سایت موجود است به رایگان بهره ببرید.

این سوال یعنی تفاوت کورل و فتوشاپ سوالی است که ذهن تازه کاران را مشغول کرده است. منظورم از تازه کاران کسانی است که به تازگی وارد بازار کار ایران شده اند.
در این مقاله از ماژیک آبی به ۳ سوال مهم درباره تفاوت کورل و فتوشاپ می پردازیم


این کورل دراو که میگن دقیقا چیه؟

خیلی ساده اگر بخوام بگم کورل دراو استاد کار با خطوط و منحنی هاست.

هرکاری که تو فتوشاپ قراره ۵ ساعت برای طراحی کردنش زمان بگذارید و در آخر نمی توانید انجام دهید را در کورل با صرف ۱۵ دقیقه زمان به بهترین صورت می توانید طراحی کنید.
اما از حق نگذریم فتوشاپ در امر رتوش، خلق جلوه های هنری، مونتاژ و … بی رقیب می باشد.

افکت-ها-در-فتوشاپ

حال بیاید فرض کنیم قراره یک لوگو داخلش طراحی کنیم مثل لوگو PUMA.

 

logo-puma

خوب همه کسایی که مثل من با ابزار منحنی فتوشاپ ( Pen ) کار کردیدحتما سختی کار با این ابزار رو می دونید.وای که برای رسم یک منحنی و پیچش اون چقدر باید دقت کرد.

هرچند pen از ابزار های پرکاربرد فتوشاپ بوده و در هر طرحی از آن استفاده می شود.


اما اگر یادتون باشه اول مقاله خودم گفتم که تفاوت کورل و فتوشاپ توی نحوه عملکرد این دو نرم افزار در رسم منحنی و کار با خطوط هست. و کورل دراو قدرتی بی شماری در این امر دارد.بنابراین من قول می دهم با ۱۰ تکنیک ساده می توانید لوگو PUMA رو طراحی کنید.

پس در یک جمله باید بگم کورل دراو یک نرم افزار قدرتمند برای رسم و ترسیم انواع اشکال و طراحی زمینه و وکتور هست که کار کردن با اون هم خیلی آسونه.

 

تفاوت کورل و فتوشاپ در چیه؟

دوست دارم این قسمت رو خیلی خیلی کوتاه توضیح دهم.در یک کلام تفاوت این دو مثل سینما و تئاتره…

در سینما همه و همه از جلوه های ویژه و ساختگی استفاده می کنند ولی در تاتر همه چیز قابل لمس بوده و طبیعی عرضه می شود و حضار می دونند در پشت صحنه چه اتفاقات ساده ای رخ می دهد.در تاتر تماما صحنه تحت نظر بیننده است ولی در سینما اون چیزی که دوربین می خواهد دیده می شود.

در هر دو می تونید تقریبا هر چیزی رو طراحی کنید به طور مثال در هر دو لوگو، کارت ویزیت، بروشور، بنر و … طراحی می شود اما مانند سینما و تاتر تفاوت هایی وجود دارد فتوشاپ مانند سینما و تاتر هم مثل کورل دراو بوده.

سینما-تاتر

دقت کنید در ساخت پروژه هایی مثل ساخت جلوه های ویژه، ویرایش تصاویر دیجیتالی، رتوش، میکس، و هر چیزی که مربوط به یک تصویر باشد فتوشاپ توانایی بی نظیری دارد چرا که از خطوط و نوشته ها زیاد استفاده نمی شود.

حال فرض کنید می خواهیم زمینه ای مواج در یک کاتالوگ یا لوگویی با خطوط پیچیده، جدول بندی قیمت در یک تراکت، طراحی یک وکتور یا کاراکتر و هر چیزی که با خط و متن های بی شماری سروکار دارد طراحی کنیم باید بگویم کورل دراو در این سبک طراحی حرف اول را می زند.

 

حال چرا شما اینقدر تاکید دارید تا هر دو را یاد بگیریم؟!

باید پاسخ شما را با یک سوال بدهم…
می توانم از شما در خواست کنم به عنوان یک انسان در روز فقط یک وعده و فقط نهار میل کنید چون سیر می شوید و دیگر نیازی به شام ندارید؟

قطعا شاید بتوانید این موضوع را قبول کنید و به زندگی ادامه دهید اما در بعضی از فعالیت های خود( سلامتی، خواب، کارکردن و…) به مشکل خواهید خورد.

رژیم-غذایی

در تمام سالهای فعالیتم که به طراحی مشغول بودم همیشه به دنبال سریع ترین راه برای زدن یک طرح بودم که فورا به سراغ طرح بعدی رفته تا درآمدم افزایش پیدا کند.

اما به یک نتیجه رسیدم که باید دو نرم افزار فتوشاپ و کورل دراو را با هم یاد بگیریم و قسمتی از طرح ها رو در فتوشاپ و قسمت دیگه ای رو در کورل دراو طراحی کنم.

تفاوت-کورل-دراو-با-فتوشاپ
 

در بالا به طور مفصل تفاوت کورل و فتوشاپ را توضیح دادم حال در این قسمت می خوام با مثال عملی بیان کنم.فرض کنیم می خوایم یک تراکت برای رستوران زنجیره ای اکبر جوجه طراحی کنیم که حتی لوگویی هم در کار نیست

ما ابتدا می خوایم زمینه رو طراحی کنیم و زمینه ای که در نظر گرفتیم فانتزیه و اون رو با افکت های خاص توی فتوشاپ طراحی می کنیم.

عکس های مورد نظر هم که صاحب این رستوران زنجیره ای نیاز دارد در فتوشاپ دوربری کرده و بعد از آن روی زمینه جایگذاری می کنیم.

اکبر-جوجه